KILPAILUT JA TULOKSET

Oulu

  • Kilpailukutsu
  • Rataolosuhde
  • Karsinnan tilanne
  • Alapuolella Finaalin livestream linkki
  • https://m.facebook.com/agentsbowlingteam
  • Potissa nyt 1365 € ( + 300€ jaetaan lahjakortteina sijoille 9. – 14. ) 20.10.
  • Loppukilpailuun Selviytyneet ! Päiv. 19.10
  • 1. Matias Luosujärvi OPS Oulu 1473 (0)
    2. Jussi Ikäheimo OPS Oulu 1435 (30)
    3. Esa Rantala OPS Oulu 1410 (18)
    4. Harri Korkiakoski PeBo Ylä-Savo 1408(138)
    5. Tomi Latvasalo OPS Oulu 1399 (24)
    6. Timo Uusinarkaus OPS Oulu 1397 (0)
    7. Masa Ruonala OPS Oulu 1376 (6)
    8. Valtter Verronen OPS Oulu 1374 (0)
    9. Pasi Ahonen Nouse Kainuu 1364 (36)
  • Kaksi yleisen sarjan parasta
    Juha Ollonqvist 1328
    Vesa Hahtonen 1327
  • 2 parasta CD-luokkalaista
    Juho Vuoppola 1325
    Erkki Männistö 1319Paras naiskeilaaja
    Maija Leinonen 1309
  • Kilpailukutsu 
  • jokkis 2019 syksy alkukilpailu lopullinen
  • Jokamiesliigan syksyn Finaali 11.12 (Mukana syksyn kahdeksan parasta keilaajaa)

    Ensimmäinen osio – Kahdeksan keilaajaa keilasi neljä sarjaa

    Matti Vuohtoniemi 830
    Urpo Hannula 816
    Jorma Soilanterä 760
    Pekka Louhimaa 760
    ————————
    Perttu Koskinen 730
    Pertti Leinonen 727
    Leevi Mäenpää 676
    Tamara Pesonen 668

    Neljän parhaan playout osio!
    1.Sarja
    Vuohtoniemi 162 putosi
    Soilanterä 198
    Louhimaa 176
    Hannula 167

    2.Sarja
    Soilanterä 168 putosi
    Louhimaa 233
    Hannula 191

    3.Sarja/Grande Finaali
    Louhimaa 180
    Hannula 215 VOITTAJA!

Viikkojen parhaat(parhaalle tavarapalkinto)

Viikko 1, Mikkonen Saku

Viikko 2, Kitinoja Samuli

Viikko 3, Kitinoja Samuli

Viikko 4, Valtter Verronen

Viikko 5, Loukkola Ahti

Viikko 6, Leinonen Maija

Viikko 7, Anttonen Tapio

Viikko 8, Kahlos Hans

Viikko 9, Saariviki Mika

Viikko 10, Ahde Esko

Viikko 11, Ruonala Masa

Viikko 12 Meriruoko Pauli

  1. Rantala Esa
  2. Ahonen Kari (paras CD-luokkalainen)

Jokamiesliigan kesäliiga on päättynyt: Voittajaksi selviytyi Koskinen Perttu! Onnittelut kaikille finalisteille.  Neljän parhaan joukossa olivat myös 2. Leinonen Ulla 3. Leinonen Pertti ja 4. Soininen Salli

Veteraaniliiga finaali saatiin päätökseen. Finaalissa pelattiin ensin 3 sarjan EU- karsinta jonka jälkeen 4 parasta jatkoi Play Out- finaaliin.

Finaalissa parhaimmaksi taisteli Impolan Timo

Onnea kaikille finalisteille

Jokamiesliigan finaali saatiin päätökseen. Finaalissa pelattiin ensin 4 sarjan AM- karsinta jonka jälkeen 4 parasta jatkoi Play Out- finaaliin.

Finaalissa parhaimmaksi taisteli Leinonen Pertti

Onnea kaikille finalisteille

 

Toisesta jaksosta suoraan finaalin:

AM – LUOKKA – Pakonen Paavo tuloksella 1413

B – LUOKKA – Hans Kahlos tuloksella 1364

CD – LUOKKA Riekki Rauno tuloksella 1331

Ensimmäiseltä jaksolta suoran finaalipaikan lunasti:
AM – LUOKKA – Verronen Valtter tuloksella 1468
B – LUOKKA – Ahde Esko tuloksella 1298
CD – LUOKKA Ikäheimo Heikki tuloksella 1322

Finalistit 12.12. pidettävään finaaliin:

  1. Vuohtoniemi Matti
  2. Hannula Urpo
  3. Leinonen Ulla
  4. Ojala Heikki
  5. Tonteri Risto
  6. Koskinen Johanna
  7. Ahonen Kari
  8. Koskinen Perttu

Kempele

Keilakunkun loppukilpailuun selviytyneet! Lopullinen

  1. Juha Ollonqvist OPS Oulu 1432 (0)
  2. Mika Saarikivi OPS Oulu 1420 (0)
  3. Esa Rantala OPS Oulu 1399 (24)
  4. Matias Luosujärvi OPS Oulu 1375 (0)
  5. Tomi Latvasalo OPS Oulu 1369 (30)
  6. Jussi Ikäheimo OPS Oulu 1353 (30)
  7. Timo Uusinarkaus OPS Oulu 1337 (0)
  8. Valtter Verronen OPS Oulu 1322 (0)
  9. Juho Vuoppola OPS Oulu 1312(210)
  10. Pekka Leinonen Agents Oulu 1302 (78)
  11. Urpo Hannula OPS Oulu 1286 (48)
  12. Heikki Ikäheimo Agents Oulu 1284(132)
  13. Masa Ruonala OPS Oulu 1281 (6)
  14. Päivi Tajakka OPS Oulu 1280(108)

 

2 parasta veteraania 14 parhaan ulkopuolelta!

Pauli Partanen 1278

Hans Westerholm 1269

 

– Kempeleen kesäliigan 2019 voittaja selvillä!

  1. Hannu Myllyoja
  2. Pertti Partanen
  3. Ismo Kullberg
  4. Topi Timonen
  5. Eeva Suorsa
  6. Tuomo Kukkohovi
  7. Teemy Partanen
  8. Päivi Kullberg

Onnittelut kaikille finalisteille!

Finalistit 11.12. pidettävään finaaliin:

  1. Ryymin Jaakko
  2. Kukkohovi Tuomo
  3. Mujunen Joona
  4. Partanen Pertti
  5. Kullberg Ismo
  6. Timonen Toivo
  7. Koistinen Kari
  8. Rytilahti Kari-Pekka
WordPress Theme built by Shufflehound. © Pelixir 2017